Prikazujem 1-20 od 301.472 konkordanc.
Ljubljana, 08. septembra (STA) - V slovenski skupini E sta bila poleg današnje kvalifikacijske tekme za evropsko prvenstvo 2016 med Estonijo in Slovenijo (1:0) na sporedu še dva nogometna dvoboja. Anglija je Švico v gosteh premagala z 2:0 (0:0), Litva pa je San Marino v gosteh prav tako premagala z 2:0 (2:0). Kvalifikacije se bodo v tej skupini nadaljevale 9. oktobra, ko bo Slovenija igrala prvo domačo tekmo s Švico, tri dni zatem pa bodo Slovenci spet gostovali v baltskih državah, tokrat v Litvi.
 *  Izidi, skupina E: Estonija - Slovenija 1:0 (0:0) San Marino - Litva 0:2 (0:2) Švica - Anglija 0:2 (0:2) - lestvica: 1. Anglija 1 1 0 0 2:0 3 2. Litva 1 1 0 0 2:0 3 3. Estonija 1 1 0 0 1:0 3 4. Slovenija 1 0 0 1 0:1 0 5. San Marino 1 0 0 1 0:2 0 6. Švica 1 0 0 1 0:2 0
Tallinn, 08. septembra (STA) - Slovenska nogometna reprezentanca je na uvodni tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2016 v Tallinnu izgubila proti Estoniji z 0:1 (0:0). * Stadion A. Le Coq Arena, gledalcev 6561, sodniki: Marciniak, Sokolnicki in Listkiewicz (vsi Poljska). * Strelec: 1:0 Purje (87.).
 *  Estonija: Pareiko, Morozov, Kallaste, Klavan, Mets, Lindpere (od 85. Purje), Vunk, Antonov (od 71. Kams), Teniste (od 75. Jääger), Anier, Zenjov. * Slovenija: S. Handanović, Brečko, Samardžić, Cesar, Struna, Kurtić, Rotman (od 90. Lazarević), Stevanović, Kampl, Iličić (od 61. Birsa), Novaković. * Rumena kartona: Antonov; Stevanović. * Rdeči karton: Stevanović (82.). Slovenska nogometna vrsta je z odličnim izkupičkom dopotovala v Tallinn, saj v zelo simpatičnem glavnem mestu Estonije še ni izgubila. Izbranci Srečka Katanca pa so tokrat prekinili tradicijo. Čeprav so večino tekme prevladovali, so domačini, ki z disciplinirano igro niso dopustili velikih priložnosti, ob koncu tekme zabili odločilni zadetek. Slovenijo naslednja tekma čaka 9. oktobra v Ljudskem vrtu proti Švici. Katanec je tekmo začel s pričakovano postavo, prednost pred Valterjem Birso pa je dobil Josip Iličić. Slovenija je bila v uvodnih trenutkih konkretnejša, imela nekaj priložnosti, a tako, kot je napovedal Katanec, prostora za igro ni bilo veliko. Domači so bili disciplinirani, si prav tako priigrali nekaj (pol)priložnosti, kakšne večje nevarnosti za oba vratarja pa ni bilo. Po pol ure igre je Sergej Pareiko, domači vratar, ki ga domača javnost ob odsotnosti Konstantina Vassiljeva vidi kot glavnega aduta baltske vrste, prvič resneje posredoval po strelu Josipa Iličića s 20 metrov. Nadaljevanje ni prineslo kakšnih sprememb na zelenici, gosti so bili podjetnejši, a ob zgoščeni in disciplinirani domači vrsti prostora za kak strel proti vratom ni bilo. V uvodu drugega polčasa je bila slika na igrišču praktično identična dogajanju v prvih 45 minutah. Potem pa so do nekaj udarcev iz kotov prišli domačini, po katerih so ob enem ne najbolj odločnem posredovanju Samirja Handanoviča in majhni zmedi v kazenskem prostoru dvignili navijače na noge, a na njihovo žalost je mreža ostala nedotaknjena. Katanec je v igro poslal Valterja Birso namesto Josipa Iličića, a to ni spremenilo dogajanja na igrišču. Še naprej je kakšnih 6000 gledalcev spremljalo "šahovsko" predstavo, v 80. minuti pa se je Rajku Rotmanu ponudila lepa priložnost za vodilni zadetek, a je z roba kazenskega prostora preslabo streljal in zgrešil cilj. Približno deset minut pred koncem tekme pa si je Dalibor Stevanović zaradi prekrška nad Joelom Lindperejem prislužil drugi rumeni karton in moral predčasno z igrišča. Gostitelji so številčno prednost unovčili v 87. minuti, ko so najprej slovenski branilci in vratar Handanović blokirali nekaj strelov, a nazadnje je odbita žoga prišla do rezervista Atsa Purjeja, ki jo je iz bližine spravil v mrežo za veliko estonsko zmago. Kevin Kampl je imel v sodniškem dodatku še priložnost za izenačenje, a je bil z 20 metrov nenatančen.
Tallinn, 08. septembra (STA) - Izjavi po kvalifikacijski nogometni tekmi Estonija - Slovenija (1:0).
 *  Srečko Katanec, selektor Slovenije: "Za komentirati ni veliko. Lahko rečem, da smo zelo razočarani. Fantje so igrali dobro, nimam jim česa očitati. Zakaj ekipa zmaga, ko strelja enkrat na gol? To je pač nogomet. Vedeli smo, da bo težko,da so Estonci kompaktni, vedeli smo vse. Ampak take tekme izgubiti, to je nogomet. Dejstvo je, da smo v danem trenutku premalo konkretni, ne moremo dati gola. Kar zadeva organizacijo, pristop, nimam pripomb. Kvalifikacij pa se ne dobi na prvi tekmi, niti se jih ne izgubi. Je še devet tekem. Ni pa 'fajn' začeti na tak način. Fantom sem rekel, glave gor." * Magnus Pehrsson, selektor Estonije: "Zelo smo veseli te zmage in tudi naše igre. Delali smo trdo, delovali kot ekipa, tudi v težkih trenutkih, posebej v drugem delu prvega polčasa in prvem delu drugega. Izključitev nam je pomagala, ampak smo res delovali kot ekipa, verjeli smo, da lahko zadenemo in to nam je tudi uspelo."
DELO:1.pleskanje sten *30 m2900 SIT/ m2 27.000,00 SIT 2.pleskanje stropa *12 m2900 SIT/ m2 10.800,00 SIT 3.dekoriranje stene *10h3.000 SIT/h 30.000,00 SIT SKUPAJ 67.800,00 SIT
 * cena skupaj z barvoMATERIAL:1.pohištvo Izi mobili2.luč Steklarna Luminus3.pleskarsko orodje5.000,00 SIT5.000,00 SIT4.barva za stene30 l5.000,00 SIT10.000,00 SIT5.barva za dekoracijo6.000,00 SIT5.ogledala15.000,00 SIT6.koš za smeti2.500,00 SIT7.stol 11.000,00 SIT8.zavese2 kom5.500,00 SIT11.000,00 SITSKUPAJ,00 SIT
 *  Film bi moral biti podnaslovljen Točka nič (Ground Zero), vendar so po terorističnih napadih 11. septembra 2001 ustvarjalci podnaslov opustili.
 *  Nevidno zlo je drugi film Paula W.S. Andersona, ki temelji na videoigri, pred tem je namreč režiral Mortal Kombat. Med njegove uspešnice štejemo še Alien proti Predatorju in kultno ZF grozljivko Krvavo obzorje.
Aleksander Radosavljević
 * : Nizozemski prvoligaši bodo s prvenstvom nadaljevali naslednji konec tedna in se pospešeno pripravljajo na drugi del sezone. V zadnjem tednu je ADO Den Haag odigral dve prijateljski tekmi in proti Zulte-Waregemu remiziral z 2:2, s HSV pa izgubil z 1:2. Proti HSV je Radosavljević igral 70, proti Zulte-Waregemu pa 90 minut.
SLOVENSKA BISTRICA
 *  V likovnih salonih gradu so do 20. oktobra na ogled dela Franca Sagadina iz Ptuja in Leona Piška iz Cirkovc, članov likovne sekcije DPD Svoboda Ptuj. Razstava je odprta med tednom od 7. do 20. ure, v soboto in nedeljo pa med 9. in 15. uro.
PTUJ
 *  V petek, 17. oktobra, bo ob 20. uri v starih steklarskih delavnicah Teater III uprizoril Psiho Emila Filipčiča.
 *  Z zvezdico so označeni filmi, ki so vzleteli že lani decembra; upoštevamo le letošnje rezultate, od 1.1. do 1.9. (total filma Goldeneye: 95.454). In še tisto bistveno: na lestvici je debutiral le en film, Misija: nemogoče, ki ima nog za pot do kote 100.000, vprašanje pa je, če tudi za preskok na področje severno od onega govorečega pujsa. Twister, ki ni štartal ravno spektakularno, se utegne zavihteti do Misije, Babe bo pa tudi zanj le svinja. Za sever lestvice se bosta letos udarila le še dva filma, Independence Day (24. oktober) in Nutty Professor (21. november). Izpadel je Profesionalec (31.277).
Nyon, 04. avgusta (STA) - Nogometaši Maribora bodo v 4. krogu kvalifikacij za ligo prvakov igrali proti izraelskemu Hapoelu Beer Shevi. Tako je določil današnji žreba na sedežu Evropske nogometne zveze (Uefa) v Nyonu. Prva tekma bo v Izraelu, povratna pa v Ljudskem vrtu. Prve tekme bodo na sporedu 15. in 16. avgusta, povratne pa 22. in 23. avgusta.
 *  Pari 4. kroga kvalifikacij za ligo prvakov: Qarabag - Koebenhavn Apoel - Slavia Praga Olympiacos - Rijeka Celtic - Astana Hapoel Beer Sheva - Maribor Istanbul Basaksehir - Sevilla Young Boys Bern - CSKA Moskva Napoli - Nica Hoffenheim - Liverpool Sporting Lizbona - FCSB
* V ponedeljek ob šesti uri popoldne bo v KUD-u F. Prešeren prijateljsko srečanje z glasbeniki, vodstvom stranke Združene liste in borci, ki so, tvorno ali kot vzor, sodelovali pri kompilaciji "partizanskih in revolucionarnih pesmi v rock izvedbi" Tistega lepega dne. Sledila bo promocija ploščka.
 *  V sredo bo v klubu K4 uprizorila leteči štart ekipa FANKA NAM MANKA, tokrat didžeji JAMirko, Simon Stojko-Falk in Ali En, ki se jim bodo - kar bo postalo sredino pravilo - pri jamu s trobili in tolkali pridružili nekateri člani Heavy Les Wanted. Prifankajte se že tja. * V četrtek od devetih naprej bo klub B-51 na Garbičevi zavzel DJ GARBAGEMAN z Radia Študent, pri obikovanju njegovega rokovskokulturnega večera pa bo z razstavo slik sodelovala tudi Zagrebčanka Marijana Babić, s pesniško zbirko Ludi pes bo lajal šef založbe Slušaj najglasnije! Zdenko Franjić, potem, okoli polnoči, pa se bosta zvrstila še nastopa Dicky B. Hardy in zagrebških Loših dečkov. These guys rock! *
Polzela, 29. oktobra (STA) - Košarkarji Grosbasketa so v 4. krogu lige Telemach premagali Hopse Polzelo s 93:81 (22:27, 49:46, 66:63). * Dvorana na Polzeli, gledalcev 300, sodniki: Nedović (Kranj), Gajšek (Podčetrtek), Germadnik (Celje). * Hopsi Polzela: Udrih 6 (1:1), Rizman 20 (2:2), Jagodnik 17 (4:4), Zolotić 10, Godler 8 (3:3), Atanackovič 6 (2:2), Mikulič 16 (4:4). * Grosbasket: Abramovič 16 (1:1), Tomić 15 (6:7), Brausewitz 6 (3:5), Trampuš 5, Julević 10 (4:4), Mali 3, Papac 7, Fon 9 (3:4), Zagorac 20 (1:2). * Prosti meti: Hopsi Polzela 16:16, Grosbasket 15:18.
 *  Met za tri točke: Hopsi Polzela 9:26 (Rizman 4, Jagodnik3, Godler, Udrih), Grosbasket 10:19 (Abramovič 3, Zagorac 3, Tomić, Trampuš, Mali). * Osebne napake: Hopsi Polzela 24, Grosbasket 18. * Pet osebnih: / Pred tekmo so se pri Hopsih zavedali, da jih na prvi domači tekmi v sezoni čaka težko delo. Še neporaženi Grosupeljčani so slavili tudi na Polzeli, po dolgo povsem izenačeni tekmi je bilo na koncu +8. Začetek je sicer pripadel domačim, ki so prvo četrtino po delnem izidu 9:0 dobili s 27:22. A prednost ni bila dovolj, v nadaljevanju so pobudo prevzemali gostje in na odmor že odšli s tremi točkami naskoka. Izenačena tekma se je nadaljevala še do srede tretje četrtine, po izidu 59:59 pa so bili spet v prednosti Grosupeljčani. Tri točke so prinesli v zadnji del tekme, a je odločitev padla šele na koncu. Po zadnjem izenačenju na 81:81 sta stvari v svoje roke prevzela Željko Zagorac in Miha Fon, poskrbela za 88:83 in zmagovalec je bil odločen. Za domače je največ točk, 20, dosegel Jan Rizman, pri zmagovalcih je bil najučinkovitejši Zagorac prav tako z 20. Hopsi bodo v naslednjem krogu 8. novembra gostovali v Šenčurju, Grosbasket pa bo gostil Elektro iz Šoštanja
 *  Met za tri točke: Zlatorog 12:27 (Lapornik 4, Jurak 2, Jovanović 2, Zagorac 2, Berišvili, Vašl), Tajfun 8:22 (S. Sebič 3, Drobnjak 2, M. Sebić, Držić, Clark). * Osebne napake: Zlatorog 22, Tajfun 18. * Pet osebnih: Jurak (40.). Še neporaženi Tajfun ostaja na vrhu lestvice, saj je tudi v Laškem nadaljeval niz zmag. Tekmeca z vrha razpredelnice sta bila dolgo povsem skupaj, občasno sta po prebliskih ena ali druga ekipa sicer prišli do nekaj točk naskoka, odločitev pa je padla šele na koncu. Lokalni derbi so bolje začeli domači, gostje pa so v prvih šestih minutah dosegli le dve točki. A ob koncu prvega dela sta bili ekipi že skupaj (17:13), sredi polčasa pa je do prve izdatnejše prednosti šestih točk prišel še Tajfun. Vendar je bilo po prvih 20 minutah še vse odprto, saj je bil izid 37:38. Tajfunu nato tudi delni izid 10:1 v tretji četrtini ni pomagal do mirnejšega nadaljevanja, kajti domači so vrnili s podobno mero, tako da je bilo v 31. minuti spet le +1 za goste, ki bi lahko izkoristili tudi štiriminutni strelski mrk domačih od 32. do 36. minute. Toda Laščani so se držali, še v 38. minuti je bilo tako 71:72, ob koncu pa so imeli mirnejše roke gostujoči košarkarji in si predvsem po zaslugi razigranega Stanka Sebiča (24 točk, trojke 3:3, prosti meti 7:7) priigrali sedem točk naskoka za zmago. Pri zmagovalcih je ob Sebiču kot drugi najboljši strelec končal Dragiša Drobnjak s 16 točkami, pri Laščanih pa jih je Goran Jurak zbral 19, Miha Lapornik pa 18. V naslednjem krogu bodo 8. novembra Laščani gostovali v Mariboru, Tajfun pa bo gostil Portorož.
 *  Osebne napake: Zlatorog 22, Tajfun 18. * Pet osebnih: Jurak (40.). Še neporaženi Tajfun ostaja na vrhu lestvice, saj je tudi v Laškem nadaljeval niz zmag. Tekmeca z vrha razpredelnice sta bila dolgo povsem skupaj, občasno sta po prebliskih ena ali druga ekipa sicer prišli do nekaj točk naskoka, odločitev pa je padla šele na koncu. Lokalni derbi so bolje začeli domači, gostje pa so v prvih šestih minutah dosegli le dve točki. A ob koncu prvega dela sta bili ekipi že skupaj (17:13), sredi polčasa pa je do prve izdatnejše prednosti šestih točk prišel še Tajfun. Vendar je bilo po prvih 20 minutah še vse odprto, saj je bil izid 37:38. Tajfunu nato tudi delni izid 10:1 v tretji četrtini ni pomagal do mirnejšega nadaljevanja, kajti domači so vrnili s podobno mero, tako da je bilo v 31. minuti spet le +1 za goste, ki bi lahko izkoristili tudi štiriminutni strelski mrk domačih od 32. do 36. minute. Toda Laščani so se držali, še v 38. minuti je bilo tako 71:72, ob koncu pa so imeli mirnejše roke gostujoči košarkarji in si predvsem po zaslugi razigranega Stanka Sebiča (24 točk, trojke 3:3, prosti meti 7:7) priigrali sedem točk naskoka za zmago. Pri zmagovalcih je ob Sebiču kot drugi najboljši strelec končal Dragiša Drobnjak s 16 točkami, pri Laščanih pa jih je Goran Jurak zbral 19, Miha Lapornik pa 18. V naslednjem krogu bodo 8. novembra Laščani gostovali v Mariboru, Tajfun pa bo gostil Portorož.
Laško, 29. oktobra (STA) - Košarkarji Tajfuna so v tekmi 4. kroga lige Telemach premagali Zlatorog s 86:77 (13:17, 38:37, 61:58). * Dvorana Tri lilije, gledalcev 500, sodniki: Vučković, Špendl (oba Maribor), Fišer (Ljubljana). * Zlatorog: Jurak 19 (5:7), Berišvili 5, Tratnik 2, Jovanović 14, Lapornik 18, Zagorac 14 (2:2), Vašl 5. * Tajfun: Williams 2, M. Sebič 7 (2:2), Držić 3, Lelić 13 (1:1), S. Sebič 24 (7:7), Zimić 6, Bratož 6 (6:8), Clark 9, Drobnjak 16. * Prosti meti: Zlatorog 7:9, Tajfun 16:18. * Met za tri točke: Zlatorog 12:27 (Lapornik 4, Jurak 2, Jovanović 2, Zagorac 2, Berišvili, Vašl), Tajfun 8:22 (S. Sebič 3, Drobnjak 2, M. Sebić, Držić, Clark). * Osebne napake: Zlatorog 22, Tajfun 18.
 *  Pet osebnih: Jurak (40.). Še neporaženi Tajfun ostaja na vrhu lestvice, saj je tudi v Laškem nadaljeval niz zmag. Tekmeca z vrha razpredelnice sta bila dolgo povsem skupaj, občasno sta po prebliskih ena ali druga ekipa sicer prišli do nekaj točk naskoka, odločitev pa je padla šele na koncu. Lokalni derbi so bolje začeli domači, gostje pa so v prvih šestih minutah dosegli le dve točki. A ob koncu prvega dela sta bili ekipi že skupaj (17:13), sredi polčasa pa je do prve izdatnejše prednosti šestih točk prišel še Tajfun. Vendar je bilo po prvih 20 minutah še vse odprto, saj je bil izid 37:38. Tajfunu nato tudi delni izid 10:1 v tretji četrtini ni pomagal do mirnejšega nadaljevanja, kajti domači so vrnili s podobno mero, tako da je bilo v 31. minuti spet le +1 za goste, ki bi lahko izkoristili tudi štiriminutni strelski mrk domačih od 32. do 36. minute. Toda Laščani so se držali, še v 38. minuti je bilo tako 71:72, ob koncu pa so imeli mirnejše roke gostujoči košarkarji in si predvsem po zaslugi razigranega Stanka Sebiča (24 točk, trojke 3:3, prosti meti 7:7) priigrali sedem točk naskoka za zmago. Pri zmagovalcih je ob Sebiču kot drugi najboljši strelec končal Dragiša Drobnjak s 16 točkami, pri Laščanih pa jih je Goran Jurak zbral 19, Miha Lapornik pa 18. V naslednjem krogu bodo 8. novembra Laščani gostovali v Mariboru, Tajfun pa bo gostil Portorož.
Domžale, 29. oktobra (STA) - Košarkarji Helios Suns so v 4. krogu lige Telemach premagali Maribor Novo KBM z 71:68 (14:17, 32:32, 55:52). * Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 1200, sodniki: Krejić (Kranj), E. Javor (Ljubljana), Pur (Šmarje pri Jelšah).
 *  Helios Suns: Upshaw 15 (5:7), Mlakar 5, Šantelj 5 (3:3), Korošec 6, Rizvić 2, Casey 12 (3:6), Vončina 1 (1:1), Majok 14 (4:7), Rebec 11 (5:6). * Maribor Nova KBM: Pelko 18 (0:1), Ruphin 3 (1:6), Krivec 11 (2:4), Šarkinović 3, Čebašek 8 (1:1), Lopičić 10 (4:4), Morina 15. * Prosti meti: Helios Suns 21:30, Maribor Nova KBM 8:16. * Met za tri točke: Helios Suns 4:22 (Upshaw 2, Mlakar, Casey), Maribor Nova KBM 8:28 (Pelko 4, Krivec, Šarkinović, Čebašek, Morina). * Osebne napake: Helios Suns 18, Maribor Nova KBM 27. * Pet osebnih: Korošec (40.). Košarkarji Heliosa so zvestim privržencem pripravili nov lep večer. V dvorani Komunalnega centra se je zbralo tokrat še več gledalcev kot na uvodni tekmi lige Telemach - obe tribuni sta bili nabito polni -, obiskovalci pa so domov odšli zadovoljni, saj so videli drugo zmago Helios Suns v tej sezoni, ob tem pa bili priče še nepozabnemu zabavnemu programu, ki bo v tej sezoni stalnica na tekmah v Domžalah. Obračun je bil pravi prvenstveni, saj sta se ekipi borili za vsako žogo, koš, centimeter igrišča ... Na koncu so bili pri tem uspešnejši izbranci Gregorja Hafnarja, čeprav bi lahko tudi Mariborčani odšli domov s polnim izkupičkom. V prvem polčasu so bili namreč oni v prednosti, v nadaljevanju Helios, tik ob koncu pa so imeli gostje žogi za izenačenje, vendar nista zadeli cilja. Poskusila sta Bojan Krivec in Elvis Šarkinović. Pri domačih sta statistično izstopala ameriški branilec Zena Ray Upshaw s 15 točkami in 7 skoki ter avstralski center Majok Maker s 14 točkami in 15 skoki. Matic Rebec je zbral 11 točk, pohvale pa si zasluži tudi kapetan Aljaž Korošec, ki se je izkazal v odločilnih trenutkih. Na drugi strani je Jure Pelko dosegel 18 točk, Gezim Morina, še v prejšnji sezoni član Heliosa, pa 15 točk in 10 skokov. V naslednjem krogu bo Helios Suns gostoval pri Krki (5. 11.), Mariborčani pa bodo gostili zasedbo Zlatoroga (8. 11.).
 *  Rogaška: Ferme 8 (2:2), Koštomaj 9 (4:6), Boban 5, Dimec 14 (8:12), Čebular 25 (13:15), Primorac 14 (2:2), Mijović 6 (4:5). * Krka: Kastrati 8 (1:2), Rojc 14 (7:8), Wangmene 5 (3:8), Mulalić 8 (2:3), Joksimović 16 (4:4), Booker 11 (0:1), Polutak 2, Hukić 4, Zatežič 6 (2:2), Bolčina 2, Ritlop 3 (1:2). * Prosti meti: Rogaška 33:42, Krka 20:30. * Met za tri točke: Rogaška 6:29 (Čebular 2, Ferme 2, Koštomaj, Boban), Krka 7:28 (Mulalić 2, Joksimović 2, Booker, Kastrati, Rojc). * Osebne napake: Rogaška 29, Krka 34. * Pet osebnih: Rojc (42.), Mijović (44.), Wangmene (44.), Kastrati (45.). Medtem ko državni in pokalni prvaki iz Novega mesta v jadranski konkurenci nizajo zmage in zasedajo skoraj vrh razpredelnice, jim v ligi Telemach stvari ne gredo po načrtih. V treh tekmah so doživeli že dva poraza. Skupni točki teh dveh neuspehov - najprej v Grosupljem, tokrat pa v Rogaški Slatini - sta neigranje Malcolma Armsteada ter dejstvo, da sta bili obe omenjeni ekipi izjemno motivirani. To seveda ne zmanjšuje uspeha Rogaške, ki je po dveh porazih v treh nastopih potrebovala ugoden izid za samozavest in motivacijo pri nadaljnjem delu. Veselje ob koncu tekme v Rogaški Slatini je bilo še toliko večje, saj so prvaki padli po podaljšku in po tem, ko so si sredi tretje četrtine priigrali prednost z 51:35, ki bi morala izkušeni zasedbi zadostovati za zmago. Toda Rogaška se ni kar tako predala. Vztrajno je nižala razliko, se v 35. minuti približala na 61:63, Krka je nato znova pobegnila na 70:61, v zaključku pa je s koši Sandija Čebularja (25 točk), Tadeja Fermeta in Milijova Mijovića vendarle prišla do izenačenja. Zmagala bi lahko že v rednem delu, saj je Mijović zgrešil dva poskusa (met iz igre 1:11), je pa nato v podaljšku hitro prešla v vodstvo in tega zadržala do konca. V naslednjem krogu je Rogaška prosta, Krka pa bo 5. novembra gostila zasedbo Helios Suns.
Rogaška Slatina, 29. oktobra (STA) - Košarkarji Rogaške so v 4. krogu lige Telemach po podaljšku premagali Krko z 81:79 (17:16, 28:31, 47:58, 72:72). * Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 700, sodniki: Lovšin, Benko (oba Ljubljana), Mlakar (Škofja Loka). * Rogaška: Ferme 8 (2:2), Koštomaj 9 (4:6), Boban 5, Dimec 14 (8:12), Čebular 25 (13:15), Primorac 14 (2:2), Mijović 6 (4:5).
 *  Krka: Kastrati 8 (1:2), Rojc 14 (7:8), Wangmene 5 (3:8), Mulalić 8 (2:3), Joksimović 16 (4:4), Booker 11 (0:1), Polutak 2, Hukić 4, Zatežič 6 (2:2), Bolčina 2, Ritlop 3 (1:2). * Prosti meti: Rogaška 33:42, Krka 20:30. * Met za tri točke: Rogaška 6:29 (Čebular 2, Ferme 2, Koštomaj, Boban), Krka 7:28 (Mulalić 2, Joksimović 2, Booker, Kastrati, Rojc). * Osebne napake: Rogaška 29, Krka 34. * Pet osebnih: Rojc (42.), Mijović (44.), Wangmene (44.), Kastrati (45.). Medtem ko državni in pokalni prvaki iz Novega mesta v jadranski konkurenci nizajo zmage in zasedajo skoraj vrh razpredelnice, jim v ligi Telemach stvari ne gredo po načrtih. V treh tekmah so doživeli že dva poraza. Skupni točki teh dveh neuspehov - najprej v Grosupljem, tokrat pa v Rogaški Slatini - sta neigranje Malcolma Armsteada ter dejstvo, da sta bili obe omenjeni ekipi izjemno motivirani. To seveda ne zmanjšuje uspeha Rogaške, ki je po dveh porazih v treh nastopih potrebovala ugoden izid za samozavest in motivacijo pri nadaljnjem delu. Veselje ob koncu tekme v Rogaški Slatini je bilo še toliko večje, saj so prvaki padli po podaljšku in po tem, ko so si sredi tretje četrtine priigrali prednost z 51:35, ki bi morala izkušeni zasedbi zadostovati za zmago. Toda Rogaška se ni kar tako predala. Vztrajno je nižala razliko, se v 35. minuti približala na 61:63, Krka je nato znova pobegnila na 70:61, v zaključku pa je s koši Sandija Čebularja (25 točk), Tadeja Fermeta in Milijova Mijovića vendarle prišla do izenačenja. Zmagala bi lahko že v rednem delu, saj je Mijović zgrešil dva poskusa (met iz igre 1:11), je pa nato v podaljšku hitro prešla v vodstvo in tega zadržala do konca. V naslednjem krogu je Rogaška prosta, Krka pa bo 5. novembra gostila zasedbo Helios Suns.
Rogaška Slatina, 29. oktobra (STA) - Košarkarji Rogaške so v 4. krogu lige Telemach po podaljšku premagali Krko z 81:79 (17:16, 28:31, 47:58, 72:72). * Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 700, sodniki: Lovšin, Benko (oba Ljubljana), Mlakar (Škofja Loka). * Rogaška: Ferme 8 (2:2), Koštomaj 9 (4:6), Boban 5, Dimec 14 (8:12), Čebular 25 (13:15), Primorac 14 (2:2), Mijović 6 (4:5). * Krka: Kastrati 8 (1:2), Rojc 14 (7:8), Wangmene 5 (3:8), Mulalić 8 (2:3), Joksimović 16 (4:4), Booker 11 (0:1), Polutak 2, Hukić 4, Zatežič 6 (2:2), Bolčina 2, Ritlop 3 (1:2). * Prosti meti: Rogaška 33:42, Krka 20:30. * Met za tri točke: Rogaška 6:29 (Čebular 2, Ferme 2, Koštomaj, Boban), Krka 7:28 (Mulalić 2, Joksimović 2, Booker, Kastrati, Rojc). * Osebne napake: Rogaška 29, Krka 34.
 *  Pet osebnih: Rojc (42.), Mijović (44.), Wangmene (44.), Kastrati (45.). Medtem ko državni in pokalni prvaki iz Novega mesta v jadranski konkurenci nizajo zmage in zasedajo skoraj vrh razpredelnice, jim v ligi Telemach stvari ne gredo po načrtih. V treh tekmah so doživeli že dva poraza. Skupni točki teh dveh neuspehov - najprej v Grosupljem, tokrat pa v Rogaški Slatini - sta neigranje Malcolma Armsteada ter dejstvo, da sta bili obe omenjeni ekipi izjemno motivirani. To seveda ne zmanjšuje uspeha Rogaške, ki je po dveh porazih v treh nastopih potrebovala ugoden izid za samozavest in motivacijo pri nadaljnjem delu. Veselje ob koncu tekme v Rogaški Slatini je bilo še toliko večje, saj so prvaki padli po podaljšku in po tem, ko so si sredi tretje četrtine priigrali prednost z 51:35, ki bi morala izkušeni zasedbi zadostovati za zmago. Toda Rogaška se ni kar tako predala. Vztrajno je nižala razliko, se v 35. minuti približala na 61:63, Krka je nato znova pobegnila na 70:61, v zaključku pa je s koši Sandija Čebularja (25 točk), Tadeja Fermeta in Milijova Mijovića vendarle prišla do izenačenja. Zmagala bi lahko že v rednem delu, saj je Mijović zgrešil dva poskusa (met iz igre 1:11), je pa nato v podaljšku hitro prešla v vodstvo in tega zadržala do konca. V naslednjem krogu je Rogaška prosta, Krka pa bo 5. novembra gostila zasedbo Helios Suns.